Sterydy Anaboliczno Androgenne – wprowadzenie

Sterydy Anaboliczno Androgenne (SAA) to związki organiczne, które zawierają różne rodzaje hormonów. Nawet jedna z najbardziej znanych witamin (witamina D) jest w rzeczywistości sterydem.

Składnik anaboliczny odnosi się do wzrostu mięśni, natomiast aspekt androgenny dotyczy stymulowanego rozwoju męskich cech, za które odpowiada testosteron. Poniżej znajdują się niektóre z najczęstszych sterydów anaboliczno androgennych, które można spotkać z ich wartościami anabolicznymi / androgennymi:

Środek Wartość androgenna Wartość anaboliczna
Testosteron 100 100
Sustanon 250 100 100
Dianabol 40–60 90–210
Anadrol 50 45 320
Deca-Durabolin 37 125
Proviron 30–40 100–150
Masteron 25–40 62–130
Halotestin 850 1900
Primobolan 44–57 88
Równowaga 50 100
Turinabol Żaden 100+
Trenbolon 500 500
Anavar 24 322–630
Winstrol 30 320
Clenbuterol * Nie dotyczy Nie dotyczy

Uwaga: Clenbuterol jest agonistą receptorów beta-adrenergicznych, a nie sterydem anaboliczno-androgennym (SAA).

sterydy anaboliczno androgenne ceny sterydow aquila pharmaceuticals
sterydy anaboliczno androgenne ceny sterydow aquila pharmaceuticals

Sterydy anaboliczno androgenne iniekcyjne i doustne

Niektóre sterydy anabolicnzo androgenne są dostępne tylko w formie zastrzyków, a inne są dostępne w postaci doustnej. Niewiele, takich jak Winstrol czy Metanabol, można wstrzykiwać lub przyjmować doustnie.

Zrozumiałe jest, że jeśli dopiero zaczynasz używać sterydów, rozpoczynanie od zastrzyków wydaje się zniechęcające; możesz nawet całkowicie tego uniknąć i wybrać tylko te sterydy, które są doustne. Ale to ogranicza cię do stosunkowo niewielkiej liczby sterydów do wyboru. Tak na prawdę nie ma co się bać zastrzyków.

Doustne sterydy anaboliczno androgenne:

Sterydy anaboliczno androgenne iniekcyjne:

Jedną z wad doustnych sterydów jest ich toksyczność dla wątroby. Poziom toksyczności wątroby różni się między sterydami, dawką, czasem stosowania i indywidualną predyspozycją organizmu – każdy inaczej zareaguje na taką samą dawkę tego samego środka.

Wybór sterydów iniekcyjnych otwiera możliwości wyboru dla szerszej gamy produktów. Doustne sterydy są zwykle przyjmowane codziennie ze względu na ich krótszy okres półtrwania, podczas gdy zastrzyk może być raz lub dwa razy w tygodniu.

Jakie sterydy na pierwszy cykl?

Pamiętaj, że jeśli chodzi o sterydy, początkujący mają jedną prostą zasadę: KISS lub „Keep It Simple Stupid” . Z czasem będziesz wiedział, które sterydy jak na siebie oddziałują i jak się uzupełniają. Poniżej znajduje się krótkie podsumowanie najpopularniejszych sterydów anaboliczno-androgennych, które mogą być odpowiednie dla twojego pierwszego cyklu sterydowego:

Testosteron (Enanthate / Cypionate / Propionate)

cennik sterydów enan dna laboratory
cennik sterydów enan dna laboratory

Istnieje kilka estrów testosteronu, w tym enantan, cypioniat i propioniat. Nie potrzebujesz dyplomu z chemii, aby ustalić, który jest dla Ciebie najlepszy.

Testosteron Enanthate jest niezwykle popularnym sterydem i występuje w dziesiątkach marek. Jest stosowany w leczeniu niskiego poziomu testosteronu i zapewnia wszystkie efekty, których można oczekiwać od testosteronu: przyrosty mięśni i siły oraz poprawę męskich cech płciowych.

Jego stosowanie przez sportowców koncentruje się na jego zdolności do zwiększenia przyrostu mięśni, pomocy w spalaniu tłuszczu i przyspieszenia regeneracji. Propionian testosteronu jest idealny do krótszych cykli, ponieważ jest uwalniany powoli i ma krótki okres półtrwania.

Nie ma wielkiej różnicy między Test Cypionate i Enanthate, przy czym najbardziej zauważalną jest fakt, że Cypionat ma dłuższy okres półtrwania. Przy takich podobnych cechach zarówno Test E, jak i C są ogólnie uważane za zamienne. Wszystkie te pochodne testosteronu można wstrzykiwać. 

Sustanon 250 (propionian testosteronu / fenylopropionian / izokapronian / dekanian)

organon susta
organon susta

Sustanon 250 jest popularnym syntetycznym sterydem anaboliczno androgenowym często stosowanym medycznie w leczeniu problemu niskiego poziomu testosteronu u mężczyzn.

Sustanon 250 zawiera cztery związki estrowe testosteronu i wszystkie te substancje czynne stają się testosteronem w organizmie po wstrzyknięciu.

Ponieważ testosteron jest androgenem, ten steryd powoduje efekty zwiększonej maskulinizacji, ale u mężczyzn może to powodować wypadanie włosów z powodu nadmiaru DHT. Ale stymuluje również wytwarzanie czerwonych krwinek, co jest krytycznym aspektem wzrostu mięśni.

Kulturyści używają Sustanon 250, aby zyskać masę mięśniową, poprawić regenerację, zwiększyć wytrzymałość i energię oraz zachować podwyższony stan anaboliczny. 

Dianabol (Metanabol)

biosira metanabol
biosira metanabol

Dianabol jest najbardziej znaną z grupy sterydów Methandrostenolone i był pierwszym sterydem, który stał się dostępny już w latach 50. XX wieku, gdzie był używany do zwiększania masy mięśniowej i siły – tak jak jest nadal używany.

Jest bardzo skuteczny do zdobywania masy w krótkich okresach czasu. Metanabol może również zwiększać poziom estrogenu, ponieważ może aromatyzować, co przynosi pewne potencjalne skutki uboczne, takie jak ginekomastia (zwiększona tkanka piersi) i zatrzymywanie płynów.

Trenbolon (Tren)

sterydy cennik trenbolone aquila pharmaceuticals
sterydy cennik trenbolone aquila pharmaceuticals

Są to sterydy anaboliczno androgenne, które są stosowane w przemyśle hodowlanym w celu zwiększenia wzrostu mięśni u bydła. W weterynarii stosuje się ester octanu trenbolonu, podczas gdy inne estry trenu obejmują enantan i heksahydrobenzylowęglan.

Octan trenu jest uważany za najszybciej działającą formę, która jest preferowana przez kulturystów z zauważalnymi efektami i postępem w ciągu kilku dni i bez zatrzymywania płynów, w porównaniu z Tren enanthate, którego rozkręcenie może zająć kilka tygodni.

Tren jest uważany za jeden z najsilniejszych sterydów, który okazał się nawet pięciokrotnie silniejszy i bardziej skuteczny niż sam testosteron.

Winstrol (Stanozolol)

sterydy anaboliczno androgenne ceny sterydow winstrol dna laboratory
sterydy anaboliczno androgenne ceny sterydow winstrol dna laboratory

Stanozolol to syntetyczny steryd anaboliczno androgenny, który jest pochodną dihydrotestosteronu (DHT).

Charakteryzuje się dużymi przyrostami siły i stosunkowo małymi przyrostami mięśni. Zaletą jest to, że nie aromatyzuje, więc jest mniej prawdopodobne, że doświadczasz takich rzeczy jak zatrzymywanie wody.

Zmodyfikowany DHT, który został uformowany w syntetyczny stanozolol, ma zwiększone właściwości anaboliczne – dla przyrostów mięśni i siły, a jego właściwości androgenne zmniejszone. Winstrol jest najbardziej znaną marką stanozololu i jest stosowany zarówno doustnie, jak i iniekcyjnie. 

Deca-Durabolin (dekanian nandrolonu)

cennik sterydy anaboliczno androgenne deca aquila pharmaceuticals
cennik sterydy anaboliczno androgenne deca aquila pharmaceuticals

Dekanian nandrolonu jest jednym z najczęściej stosowanych sterydów androgenno-anabolicznych. Badania wykazały, że nandrolon powoduje znaczny wzrost masy mięśniowej u kulturystów płci męskiej. Wiemy to też ze swojego doświadczenia.

Deca-Durabolin jest najbardziej znaną marką Nandrolone decanoate i stosuje się ją we wstrzyknięciu domięśniowym.

Deca ma stosunkowo słabe działanie androgenne, ale bardzo silne działanie anaboliczne, co zmniejsza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych w porównaniu z innymi sterydami. 

Anadrol (Oxymetholone)

cena sterydy anaboliczno androgenne oxy med anapolon bioniche
cena sterydy anaboliczno androgenne oxy med anapolon bioniche

Stosowany medycznie w leczeniu osteoporozy, niedokrwistości i zespołu wyniszczenia, Oxymetholone jest również stosowany przez kulturystów jako steryd anaboliczno androgenny, ponieważ może zwiększać wzrost i siłę mięśni poprzez zwiększenie poziomu testosteronu oraz poprawę regeneracji i wytrzymałości poprzez zmniejszenie lub opóźnienie zmęczenia w wyniku zwiększonego wytwarzania czerwonych komórek krwi dostarczające więcej tlenu do mięśni. Jego zastosowanie w leczeniu niedokrwistości świadczy o jego zdolności do zwiększenia liczby krwinek czerwonych.

Anadrol jest jedną z najbardziej znanych marek Oxymetholone i jest popularnym doustnym sterydem znanym ze swojej zdolności do dostarczania hardkorowej siły i przyrostów masy bardzo szybko. Anadrol ma reputację jednego z najsilniejszych i najskuteczniejszych sterydów anabolicznych o doskonałym działaniu anabolicznym i słabszym działaniu androgennym. 

Clenbuterol (Clen)

sterydy cennik db pharma clenbutero
sterydy cennik db pharma clenbutero

Clenbuterol jest stymulantem, który ma pewne podobne właściwości do sterydów anabolicznych i został pierwotnie opracowany do leczenia zaburzeń oddychania, ale stał się popularny wśród kulturystów i sportowców w celu zmniejszenia tkanki tłuszczowej i wzrostu mięśni ze względu na podobne działanie do leków takich jak efedryna.

Jest stosowany głównie jako spalacz tłuszczu i pomaga zwiększyć definicję mięśni ze względu na jego potencjał do zwiększenia termogenezy i metabolizmu. Clenbuterol jest powszechnie stosowany podczas cykli wycinki, aby zmaksymalizować utratę tłuszczu. 

Anavar (Oxandrolone)

ceny sterydy anaboliczno androgenne oxandrolon bioniche
ceny sterydy anaboliczno androgenne oxandrolon bioniche

Anavar jest dobrze znaną marką Oxandrolone i jest androgenem i sterydem anabolicznym medycznie stosowanym w celu przyrostu masy ciała po chorobie lub urazie, a także w innych stanach, takich jak osteoporoza i anemia.

Jeśli chodzi o kulturystykę, Oxandrolone jest popularny, ponieważ jest wysoce anaboliczny i minimalnie androgenny, dlatego często wybierany jest przez tych, którzy nie chcą używać niektórych silniejszych sterydów, w tym kobiet.

Anavar nie wymaga wstrzyknięć i jest przyjmowany doustnie jako tabletka, co jest kolejną atrakcyjną korzyścią dla osób, które dopiero zaczynają stosować sterydy. 

Proviron (Mesterolone)

cennik sterydów proviron bioniche
cennik sterydów proviron bioniche

Mesterolone, pod marką Proviron, pochodzi z lat 30. XX wieku, kiedy został opracowany przez firmę farmaceutyczną. Ten anaboliczny androgenny steryd jest przydatnym sterydem do wycinki dla tych, którzy wiedzą, jak najlepiej wykorzystać ten unikalny związek.

Chociaż może być stosowany do przyrostów masy, ten steryd jest najczęściej stosowany w cyklach cięcia. Proviron pochodzi z dihydrotestosteronu (DHT) i jest stosowany jako doustny steryd.

Jedną z wad i powodów, dla których nie jest to powszechnie stosowany steryd, jest to, że w porównaniu z innymi związkami doustnymi, Provion ma niższą biodostępność. Proviron ma stosunkowo słabe działanie androgenne i estrogenne w porównaniu z innymi sterydami i może faktycznie zapewnić pewne łagodne korzyści antyestrogenowe.

Mesterolone raczej nie będzie odgrywać roli gwiazdy w żadnym cyklu, ale jedną wielką korzyścią, jaką może mieć nawet w cyklu masowym, jest zwiększenie ilości wolnych i dostępnych hormonów z innych sterydów, ponieważ związek ten silnie wiąże się z SHGB, co może zwiększyć krążący wolny testosteron.

Do czego wykorzystać proviron?

Proviron jest przydatny do cięcia, ponieważ nie tylko pomaga utwardzić mięśnie, ale może również poprawić ten sam efekt z innych sterydów w twoim cyklu. Wspiera także spalanie tłuszczu dzięki wiązaniu z receptorem androgenowym.

Będąc dość antyestrogennym, Proviron hamuje zatrzymywanie wody. Ten steryd wiąże się z niskim ryzykiem działań niepożądanych, przy czym niektóre działania androgenne są głównymi problemami, takimi jak trądzik i wypadanie włosów u niektórych osób. Najpoważniejszy potencjalny efekt uboczny Proviron dotyczy cholesterolu, a osobom z wysokim poziomem cholesterolu zaleca się unikanie tego sterydu. 

Masteron (Drostanolone)

ceny sterydów masteron enan dna laboratory
ceny sterydów masteron enan dna laboratory

Masteron został pierwotnie opracowany jako lek na raka piersi. Kulturyści wykorzystują związek Drostanolone jako silny steryd do cięcia, szczególnie osoby biorące udział w zawodach, w których jest bardzo popularny w cyklach przygotowawczych. Jest to kolejny steryd pochodzący z DHT, ale w przeciwieństwie do Proviron, Masteron można wstrzykiwać.

Dostępne są dwa estry, przy czym propionat jest częściej stosowany i bardziej dostępny niż enantan. Jak można się spodziewać po leku na raka piersi, Masteron ma pewne cenne właściwości antyestrogenowe, więc skutki uboczne związane z estrogenem nie stanowią problemu z tym sterydem. Bez obawy o zatrzymywanie wody Masteron stanowi doskonały steryd do cięcia z możliwością utwardzenia sylwetki.

Siła bez dodatkowej masy

Chociaż nie jest uważany za steryd masowy, Masteron może wyjątkowo dobrze poprawić siłę, co czyni go popularnym sterydem wśród sportowców, którzy chcą zarówno poprawy wydajności, jak i redukcji tłuszczu bez budowania masy. Masteron jest sterydem stworzonym dla osób, które już wykonały znaczną pracę w odchudzaniu i tonizowaniu, a ten związek pomaga w końcowych etapach przed zawodami, w których wymagana jest maksymalna twardość i szczegółowa utrata tłuszczu.

Androgenne działania niepożądane, takie jak wypadanie włosów i trądzik, są nadal możliwe w przypadku Masteron, ale są uważane za łagodne w porównaniu z innymi sterydami. Masteron jest również stosowany przez kobiety, gdy szczególną uwagę zwraca się na dawkowanie, aby uniknąć wirylizacji. Minusem Masteron jest także poziom cholesterolu i sposób, w jaki ten steryd obniża HDL i zwiększa LDL, co oznacza, że ​​poziom cholesterolu musi być monitorowany i utrzymywany tak dobrze, jak to możliwe, poprzez dietę i ćwiczenia kardio. 

Halotestin (Fluoxymesterone)

sterydy ceny halotestin bioniche
sterydy ceny halotestin bioniche

Halotestyna jest unikalnym sterydem pochodzącym z testosteronu, ponieważ jest niezwykle silna z niebiańsko wysoką oceną anaboliczną, ma wiele zastosowań medycznych, od zaniku mięśni do raka piersi, ale w sporcie jego główne zastosowanie to wcale nie cykle masowania czy wycinki. Jest ceniony przede wszystkim za zdolność do zapewnienia niesamowitego wzrostu siły, głównie poprzez aktywność na czerwonych krwinkach.

Pomimo anabolicznej mocy fluoksymesteronu, nie wiadomo, aby był skuteczny u ludzi, w wyniku czego nie uzyskujemy efektu budowania mięśni od tego sterydu, którego inaczej można by oczekiwać od tak silnego związku. Może jednak zwiększyć utratę tłuszczu i znacznie zwiększyć wydajność.

Pomimo potencjalnie bardzo silnych korzyści, Halotestin nie jest powszechnie stosowanym sterydem, a to głównie z powodu jego dość rozległych skutków ubocznych. Agresja to prawdziwy problem z tym sterydem, więc dla mężczyzn, którzy mają tendencję do krótkiego bezpiecznika, jest to steryd, którego należy całkowicie unikać. Inni mężczyźni mogą być w stanie skierować zwiększoną agresję i energię na treningi, ale jest to poważny efekt uboczny, który należy wziąć pod uwagę.

Dla osób, które mają szczególne zapotrzebowanie na specjalne korzyści, które może zapewnić Halotestin, jest to steryd uważany za silny do krótkotrwałego stosowania, gdzie masz konkretny cel na końcu, dzięki czemu może być używany głównie przez sportowców siłowych i siłowców. Nie ma estrogennych skutków ubocznych z Halotestinem, ale silne działanie androgenne jest możliwe u mężczyzn, a silny androgenny charakter tego sterydu sprawia, że ​​nie nadaje się do stosowania przez kobiety. 

Primobolan (metenolon)

ceny sterydów primobolan aquila pharmaceuticals
ceny sterydów primobolan aquila pharmaceuticals

Methenolon jest sterydem pochodzącym z DHT, który jest dostępny zarówno w postaci doustnej, jak i do iniekcji znanym jako Primobolan Depot. Wersja do iniekcji jest uważana za znacznie silniejszą niż forma doustna i jako taka jest bardziej popularna wśród kulturystów i sportowców wyczynowych.

Najbardziej korzystne efekty Primobolanu obejmują jego zdolność do zwiększania retencji azotu i utrzymywania organizmu w stanie anabolicznym, ale mimo to nie jest uważany za steryd budujący masę. Primobolan jest najbardziej wartościowy, gdy stosuje się go w cyklu cięcia ze zwiększoną retencją azotu, pomagając zachować mięśnie i potencjalnie doskonałą utratę tłuszczu w procesie lipolizy.

Jednym z kilku schorzeń, do leczenia których był wykorzystywany primobolan, był AIDS ze względu na pozytywny wpływ Primobolanu na układ odpornościowy. Jest to unikalna cecha tego sterydu.

Primobolan w kulturystyce

Zwiększenie siły to kolejny efekt Primobolanu, dzięki czemu ten steryd jest przydatny dla sportowców spoza sfery kulturystycznej. Może to przełożyć się na zwiększenie prędkości i mocy, a także na wytrzymałość i regenerację mięśni. Sportowcy płci męskiej mogą czerpać korzyści z tych pozytywnych efektów bez obawy o zwiększenie masy mięśniowej, co może być niepożądane fizycznie lub estetycznie.

Primobolan jest jednym z niewielu sterydów, który jest bardzo użyteczny dla kobiet w postaci doustnej lub iniekcyjnej. Podczas gdy mężczyźni raczej nie zauważą zauważalnego przyrostu masy dzięki temu sterydowi, kobiety będą bardziej wrażliwe na działanie anaboliczne i zauważą pewne przybierania na wadze.

Nie ma estrogennych skutków ubocznych z Methenolonem, co czyni go dobrym sterydem do cięcia bez zatrzymywania wody. Jednak możliwe są silne androgenne działania niepożądane, a kobiety powinny zachować małą dawkę i krótki czas stosowania tego sterydu. 

Equipoise (Boldenone)

cena steyrdów boldenone calvin scott
cena steyrdów boldenone calvin scott

Jest to steryd weterynaryjny stosowany u osłabionych koni w celu zwiększenia apetytu i poprawy kondycji ciała i mięśni. Jest to steryd do iniekcji, który działa długo, ma doskonałe właściwości anaboliczne i niską aktywność androgenną.

Dla kulturysty jest to steryd, który zapewnia ogromne korzyści w obszarach siły i beztłuszczowej masy ciała, chociaż przyrost masy może być powolny, a nie na poziomie silniejszych sterydów masowych. Ci, którzy chcą umiarkowanych przyrostów masy, a nie ekstremalnych, będą cieszyć się z efektów Bolda.

Niektórzy użytkownicy Equipoise zgłaszają wzrost apetytu, podczas gdy inni nie odczuwają żadnej zmiany apetytu, co wskazuje, że efekt jest wysoce indywidualny. Equipoise przoduje w cięciu i doskonale pomaga utrzymać beztłuszczowe mięśnie i zapewnia ogólną poprawę kondycji ciała. Poprawa siły to obszar, w którym Boldenon zapewnia ogromne korzyści, podobnie jak wytrzymałość mięśni i regeneracja.

Chociaż są one bardzo przydatne dla sportowców, wadą Bolda jest długi czas wykrywania wynoszący pięć miesięcy. Skutki uboczne, których można się spodziewać po tym sterydzie, obejmują supresję testosteronu, łagodny negatywny wpływ na cholesterol i stosunkowo niskie ryzyko efektów androgennych u mężczyzn, takich jak wypadanie włosów i trądzik.

Equipoise ma niski poziom aktywności estrogenowej, więc te działania niepożądane powinny być łatwe do opanowania, ale mogą obejmować zatrzymywanie wody i ginekomastię, szczególnie gdy steryd stosuje się w wyższych dawkach. Bold może być stosowany przez kobiety w niskich dawkach przy niskim ryzyku wystąpienia wirylizacji. 

Turinabol (4-chlorodehydrometylotestosteron)

ceny sterydów turanabol dna laboratory
ceny sterydów turanabol dna laboratory

Ten steryd ma podobną budowę do Metanabolu, ponieważ jest chemiczną kombinacją Dianabol i Clostebol. Jego działanie jest łagodniejsze niż Dianabol.  Turanabol ma niską ocenę androgenną i nie aromatyzuje.

Jest to steryd, który nie jest wysoko ceniony przez kulturystów, ale bardziej przez sportowców wyczynowych dzięki zdolności Turanabolu do zwiększania wytrzymałości, siły i regeneracji mięśni. Ten steryd prowadzi do zauważalnego wzrostu prędkości i mocy, co czyni go pożądanym dla sportowców, dlatego ten steryd jest znany ze swojego wcześniejszego użycia przez wschodnioniemieckich sportowców olimpijskich w latach 70. i 80.

Turanabol zapewnia działanie poprawiające wydajność poprzez zwiększenie liczby czerwonych krwinek, które dostarczają więcej tlenu i składników odżywczych do mięśni; dodatkowo zwiększając ich wytrzymałość i moc. Zwiększenie syntezy białek i retencji azotu powoduje podwyższoną aktywność anaboliczną, dzięki czemu mięśnie zostają zachowane.

Skutki uboczne Turanabolu obejmują wysokie ryzyko negatywnego wpływu na cholesterol i zahamowanie naturalnej produkcji testosteronu. Androgenne są mało prawdopodobne, ale możliwe i mogą obejmować trądzik i łysienie. Zatrzymywanie wody i inne estrogenne skutki uboczne nie stanowią problemu z tym sterydem, dzięki czemu jest przydatny jako część cyklu cięcia. 

Sterydy anaboliczno androgenne – część pierwsza.

Skoro to jest część pierwsza, to będą kolejne w najbliższych dniach, a w nich między innymi o okresach półtrwania, pierwszych cyklach i łączeniu sterydów ze sobą.

Bądź na bieżąco! Zapisz się już dziś!

Cennik sterydy anaboliczno androgenne