Wykrywalność sterydów

Podejrzewam, że niewielu z was, którzy to czytacie jest profesjonalnymi zawodnikami regularnie startującymi w zawodach. Tak czy inaczej może was zainteresować wykrywalność sterydów w waszym organizmie – choćby dla samego zaspokojenia ciekawości. Każdy środek ma inny czas wykrycia. Okresy wykrywalności wahają się od kilku dni do kilku miesięcy. Z wykrywalnością wiąże się jednak bardzo ważna rzecz – okres półtrwania.

wykrywalność sterydów ceny sterydów
wykrywalność sterydów ceny sterydów

Co to jest okres półtrwania sterydów?

Okres półtrwania jakiegokolwiek leku lub substancji, w tym sterydów, jest miarą tego, ile czasu zajmuje 50% zmniejszenie stężenia sterydów we krwi lub ciele. Znajomość okresu półtrwania sterydów, które bierzesz, ułatwia planowanie cykli, wiesz, które sterydy należy stosować i jak długo należy je stosować. Musisz zapamiętać ważną rzecz. Jeżeli okres półtrwania powiedzmy oxandrolonu wynosi 9 godzin, oznacza to, że po 9 godzinach stężenie spadnie o 50%. Nie oznacza to jednak, że po kolejnych 9 godzinach spadnie do 0. Po kolejnych 9 godzinach spadnie o 50% aktualnej wartości.

Podam taki maksymalnie uproszczony przykład. Masz w sobie 10mg oxandrolonu. Mija 9 godzin i zostaje 5mg. Mija kolejne 9 godzin i zostaje 5mg / 2 = 2,5mg. Kolejne 9 godzin daje nam 2,5mg / 2 = 1,25mg itd…

Pozwoli ci również dowiedzieć się, co dzieje się w twoim ciele, jeśli będziesz musiał zmierzyć się z testowaniem substancji. Okres półtrwania steroidu pozostaje taki sam, bez względu na to, jakie jest dawkowanie i jak długo go używasz. 

Table okresów półtrwania i wykrywalność sterydów

Złożony Aktywny okres półtrwania Wykrywalność sterydów
Anadrol (oxymethylone) 8 do 9 godzin 8 tygodni
Sustanon 250 15-18 dni 3 miesiące
Deca-Durabolin 15 dni 18 miesięcy
Dianabol (metanabol) 4,5 do 6 godzin 6 tygodni
Anavar (oxandrolon) 9 godzin 3 tygodnie
Winstrol (stanozolol oral) 9 godzin 3 tygodnie
Winstrol Depot (iniekcja) 1 dzień 9 tygodni
Cypionat testosteronu 12 dni 3 miesiące
Testosteron Enanthate 10,5 dni 3 miesiące
Propionian testosteronu 3-4.5 dni 2 tygodnie
Testosteron Suspension 1 dzień 1-2 dni
Trenbolon Acet Trzy dni 5 miesięcy
Trenbolon Enanthate 8 dni 5 miesięcy
Clenbuterol 1,5 dnia 4-6 dni
Proviron 12 godzin 5-6 tygodni
Masteron 3-4 dni 3 tygodnie
Halotestin 9,5 godziny 2 miesiące
Primobolan oral 2-3 dni 4-5 tygodni
Primobolan iniekcyjny 10,5 dni 5 tygodni
Equipoise (Boldenon) 14 dni 4-5 miesięcy
Turinabol 16 godzin 11-12 miesięcy
Arimidex * 2-3 dni 2 tygodnie
Clomid * 5-7 dni 2 miesiące
Letrozol * 2-4 dni 2 tygodnie
Nolvadex * 7-14 dni 2 miesiące

Uwaga: Clomid (cytrynian klomifenu), Nolvadex (tamoksyfen), Arimidex (Anastrozol) i Letrozol (Femara) są środkami pomocniczymi zwykle stosowanymi podczas terapii po cyklu (PCT) .

Okres półtrwania może się znacznie różnić między różnymi rodzajami sterydów. Na przykład Deca-Durabolin ma długi okres półtrwania 15 dni, podczas gdy Winstrol ma bardzo krótki okres półtrwania wynoszący zaledwie 9 godzin. Sterydy o dłuższym okresie półtrwania wycofują się dłużej niż w przypadku tych o krótszym okresie półtrwania.

Ceny sterydów – wykrywalność sterydów

Bądź na bieżąco! Zapisz się już dziś!