HCG / Gonadotropina

Nazwa: HCG / gonadotropina

Czas aktywnego działania: do 64h
Przeciętne dawki: 1000-5000iu co 3-5 dni
Przeznaczenie: stymulacja jąder do produkcji testosteronu
Długość dawkowania: zazwyczaj 3zastrzyki co 3-5 tygodni
Właściwości: hormon luteinizujący (LH) gonadotropina

hcg provigil
hcg provigil

HCG – działanie

HCG jest to środek imitujący wytwarzane przez podwzgórze i przysadkę hormony gonadrotropowe odpowiedzialne za stymulacje jąder do produkcji testosteronu. Środek ten ma zastosowanie przede wszystkim podczas długich cykli, podczas których wysoki poziom androgenów hamuje pracę jąder co może doprowadzić do ich zmniejszenia się/kurczenia. Podczas długiej kuracji sterydowej (ponad 12tyg) nie zabezpieczonej HCG może wystąpić artrofia (zanik) jąder co może z kolei doprowadzić nawet do bezpłodności.

HCG – zastosowanie

Podczas kuracji z silnie blokującymi środkami jądra zazwyczaj przestają pracować między czwartym a piątym tygodniem (można to odczuć) dlatego też warto właśnie wtedy zastosować HCG i powtórzyć po takim samym okresie. Zazwyczaj stosuje się trzy zastrzyki 2000iu co 3dni, jest to wystarczające. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie go na 2-3tyg przed zakończeniem cyklu. Środek ten bardzo szybko staje się aktywny – już po kilku godzinach stymuluje jądra do pracy a ogólny czas działania (stymulacji jąder) to okres do 5dni przy jednej injekcji. Zazwyczaj można zaobserwować 200-300% zwiększenie poziomu wytwarzania naturalnego testosteronu.

HCG – skutki uboczne

Może to powodować skutki uboczne podobne do tych, które występują przy podawaniu testosteronu i związane są z jego aromatyzacją a więc ginekomastia, obrzęki, podwyższone ciśnienie krwi – dlatego też warto razem z HCG używać antyestrogenu. Można także doświadczyć częstych erekcji, podwyższonego popędu seksualnego oraz huśtawki nastrojów a nawet nudności i wymioty. W dużych dawkach może spowodować trądzik.

HCG – przechowywanie

HCG występuje w postaci proszku, który należy wymieszać ze sterylna wodą. Proszek jest wrażliwy na zmiany temperatury, stąd też nie powinien być wystawiany na bezpośrednie nagrzanie. Po wymieszaniu, powinien być trzymany w lodówce i zużyty w ciągu kolejnych kilku tygodni. Jako, że jest na bazie wody można używać mniejszych igieł – 4/5mm.

Cennik HCG

ZdjęcieNazwa LABStężenieIlość  Cena  
PREGNYLORGANON5000iu1amp70zł
OVIGILSHREE VENKATESH5000iu1amp60zł
HCG PROVIGILPROVIGILVIRTULIS PHARMA5000iu1amp70zł