Jak brać Winstrol / Stanazolol

Winstrol jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych sterydów anabolicznych (SAA) dostępnych na rynku – zarówno polskim jak i światowym. Steryd został opracowany pod koniec lat 50 i do tej pory cieszy się niemalejącą popularnością wśród zawodników różnych dyscyplin. Winstrol jest marką handlową hormonu znanego, jako Stanozolol. Obecnie używa się obu tych nazw wymiennie. Stanozolol zyskał swoją sławę w niechlubny sposób. Wielu sportowców zostało przyłapanych na używaniu Winstrolu, który w sporcie jest niedozwolony. Opiszemy tutaj skąd się wziął, jak działa oraz jak brać Winstrol. Ale po kolei…

Winstrol skandalista

Winstrol swoją ogromną rozpoznawalność zyskał między innymi przez jeden z największych skandali sterydowych swego czasu. Mowa tutaj o roku 1988. Kanadyjki sprinter Ben Johnson odebrał złoty medal olimpijski, po czym jego próbka dała pozytywny wynik na obecność winstrolu. Dzięki niemu bez większego wysiłku pokonał swoją konkurencję, w tym Carla Lewisa, który uważany był za faworyta turnieju. Skanda ten zapoczątkował wojnę rządu USA ze sterydami. USA już od jakiegoś czasu przymierzało się do zbanowania sterydów, a pogrom ich złotego chłopca tylko wbił ostatni gwóźdź do anabolicznej trumny.

jak brać winstrol aquila pharmaceuticals cena
jak brać winstrol aquila pharmaceuticals cena

Winstrol – działanie

Winstrol jak już wspominałem jest jednym z najpopularniejszych sterydów anabolicznych używanych w sporcie – zarówno amatorskim jak i profesjonalnym. Stanozolol jest jednocześnie stosunkowo bezpiecznym sterydem i może być stosowany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety (nic nie wiadomo o pozostałych 58 płciach). Jego główne obszary działania to siła i wytrzymałość. Przy tym nie wrzuca na nas dodatkowych kilogramów, które w niektórych przypadkach są zbędne – podczas sportów walki na przykład.

Winstrol ma oczywiście także działanie typowo medyczne. Stosuje, a raczej stosowało się go w walce z chorobami wyniszczającymi tkankę mięśniową oraz w w celu zachowania masy kostnej w przypadku osteoporozy. Stanozolol był również stosowany w celu zwalczania długotrwałego narażenia na leczenie kortykosteroidami, podawanymi ofiarom oparzeń, a nawet pomagał w gojeniu ciężkich złamań kości. Czasami był również stosowany w leczeniu otyłości oraz w niektórych przypadkach opóźnionego wzrostu u dzieci.

Winstrol – właściwości

Stanozolol jest sterydem anaboliczno-androgennym pochodzącym z dihydrotestosteronu (DHT), a ściślej o strukturalnie zmienionej formie. Stanozolol jest hormonem DHT z dwiema zmianami strukturalnymi, które dają nam związek Winstrol. Pierwszą zmianą jest wprowadzenie dołączonej grupy pirazolowej do pierścienia A hormonu zastępującego grupę 3-ketonową. Ta modyfikacja oficjalnie klasyfikuje Stanozolol jako steryd heterocykliczny. Hormon przenosi także dodaną grupę metylową w celu ochrony hormonu po podaniu. Ta zmiana strukturalna odbywa się w 17 th pozycji węgla oficjalnie klasyfikowana stanozolol jako C17-C17 alfa-alkilowane (aa) anabolicznego sterydu.

Z powodu kombinacji zmian strukturalnych znacznie zmniejsza to androgenność hormonu i znacznie zwiększa jego siłę anaboliczną. Oficjalnie Winstrol ma ocenę anaboliczną 320 i ocenę androgenną 20. Co ważniejsze, jego oceny doskonale przekładają się na rzeczywiste efekty, dając nam niezwykle korzystny steryd anaboliczny.

Winstrol – jak działa

Winstrol ma wiele pozytywnych cech steroidowych, z których jedną jest jego zdolność do znacznego obniżenia globuliny wiążącej hormony płciowe (SHBG) – zapewnia wzrost wolnego testosteronu. Oprócz redukcji SHBG, która jest jedną z jego głównych cech, Winstrol poprawi syntezę białek i znacznie zwiększy retencję azotu w mięśniach. Steryd wykona również całkiem przyzwoitą pracę, zwiększając liczbę czerwonych krwinek i hamując hormony glukokortykoidowe. Pod wieloma względami mamy łagodne, ale równomiernie pewne podstawowe cechy sterydowe w połączeniu z bardzo dużą redukcją SHBG, która daje nam kontrolowany i unikalny związek. To naprawdę jeden z najłatwiejszych sterydów anabolicznych do zrozumienia i używania.

jak brać winstrol bioniche oral cena
jak brać winstrol bioniche oral cena

Jak brać Winstrol

Zacznijmy od tego, że winstrol występuje w dwóch formach – doustnej oraz iniekcyjnej. Przez lata na siłowniach toczyły się spory o to, który jest mocniejszy. Tak naprawdę to zarówno w formie iniekcyjnej jak oralnej jest dokładnie to samo. 1mg czystego winstrolu z iniekcji ma dokładniej tyle samo „mocy” co 1mg czystego winstrolu oralnego. Prowadzone były na ten temat badania naukowe jak i testy amatorskie. Jeżeli mowa o badaniach naukowych to wykazały one, że wersja oralna mocniej obniża SHBG, ale jest to różnica minimalna w granicach błędu statystycznego. Obojętnie, której formy użyjesz, to efekty otrzymasz takie same.

Jak brać Winstrol – efekty

Pomimo tego, że był on w medycynie stosowany do zapobiegania utraty tkanki mięśniowej, to nie jest on sterydem, który pozwoli zbudować ci masę. Ciężko znaleźć go w cyklach masowych – a przynajmniej nie jako podstawę. Jeżeli używa się go w cyklach masowych to głównie dlatego, aby wspomóc działanie innych sterydów – dzięki zmniejszaniu SHBG. Wspomnę tutaj na chwilę o skutkach ubocznych. Winstrol jest dosyć mocno hepatoksyczny, więc zaleca się używanie go tylko wtedy, kiedy można z niego jak najwięcej wyciągnąć – czyli raczej nie będą to masówki.

Jak brac Winstrol aby zyskać najwięcej

Efekty Winstrolu są bez wątpienia najbardziej korzystne dla bezpośredniego zwiększenia wydajności i siły. Mówimy tu głównie o funkcjonalnych sportowcach wyczynowych. Ten steryd ma zdolność do znacznego zwiększenia siły, co może przełożyć się zarówno na moc, jak i szybkość. Co więcej, osiągnie to bez dodawania dużej ilości dodatkowego mięśnia, który może przeszkadzać w niektórych dyscyplinach, a także powodować niepożądane uwagi ze strony wścibskich oczu. Są tacy, którzy twierdzą, że Winstrol nie jest dobry dla sportowców wyczynowych, szczególnie tych, które wymagają eksplozywności z powodu potencjalnego osłabienia ścięgien. Jest to mit powtarzany od dawna, ale badania wykazały, że nic takiego nie ma miejsca. Jest wręcz przeciwnie – wzmacnia kości i w niewielki stopniu ścięgna.

Jak brać winstrol – suche stawy

Są tez tacy, którzy uważają, że Winstrol wysusza stawy. Jest w tym trochę racji, ale to zjawisko jest trochę bardziej złożone. Winstrolu używa się głównie podczas redukcji. Wiąże się to z dietą o ujemnym bilansie i ogólnym wysuszeniu organizmu. Dodatkowo stanozolol jest używany raczej w końcowej fazie redukcji co tylko potęguje efekt. Dobrym rozwiązaniem jest dodanie do takiego cyklu nandrolonu w małych dawkach – rozwiąże to problem wysuszonych stawów.

Tak jak wspomniałem, winstrolu używa się w końcowej fazie cyklu redukcyjnego. Pomoże to w końcowym wycięciu i wysuszeniu się. Używanie winstrolu w końcowej fazie redukcji daje nam jeszcze jeden fajny efekt. Jak doskonale wiemy zwykle razem z utratą masy tracimy też siłę. Pamiętamy jednak, że winstrol daje nam dużo siły, więc przeciwdziała temu „efektowi ubocznemu” redukcji.

jak brać winstrol iniekcyjny dna laboratory cena
jak brać winstrol iniekcyjny dna laboratory cena

Jak brać winstrol – skutki uboczne

Skutki uboczne Winstrolu z pewnością istnieją, ale w dużej mierze należą do kategorii możliwych, a nie gwarantowanych. Skutki uboczne Winstrolu można kontrolować, ale z twojej strony będzie to wymagać pewnego wysiłku. Zawsze istnieje również kwestia indywidualnej predyspozycji. Wszyscy różnie reagujemy na różne środki. Dotyczy to nie tylko różnych sterydów anabolicznych, ale wszystkich rzeczy, które musi przyswajać nasz organizm. Większość z nas  może przyjmować Aspirynę, ale są tacy, którzy doświadczą strasznych skutków ubocznych, jeśli dotkną pierwszej pigułki. Większość z nas toleruje produkty mleczne, ale są też inni, którzy zachorują od samego spojrzenia na mleko. Także bardzo wiele zależy od predyspozycji naszego organizmu. Omówimy teraz te skutki po kolei.

Estrogenne skutki uboczne Winstrolu

Winstrol nie jest estrogennyTen steryd anaboliczny wcale nie aromatyzuje, co uniemożliwia estrogenne skutki uboczne stosowania Winstrolu. Ten steryd nie może powodować ginekomastii ani nadmiernego zatrzymywania wody. Zatrzymywanie wody jest zwykle główną przyczyną wysokiego ciśnienia krwi związanego ze sterydami. Wysokie ciśnienie krwi jest nadal możliwe, ale szanse są małe. Oczywiście jeżeli prowadzisz zdrowy tryb życia i nie ma innych dolegliwości, które te ciśnienie mogą podnosić.

Androgenne skutki uboczne Winstrolu

Możliwe są androgenne skutki uboczne Winstrolu. Jednak ten steryd nie powoduje dużej aktywności androgennej. Trądzik i przyspieszone wypadanie włosów u osób predysponowanych do łysienia typu męskiego są możliwe, ale są one silnie powiązane z predyspozycjami genetycznymi. Jeśli nie masz predyspozycji do łysienia typu męskiego, nie stracisz włosów. Podobnie jest z trądzikiem. Jeżeli masz predyspozycje to może się pojawić, jeżeli nie, to jest na to mała szansa. Dbaj o skórę – to na pewno pomoże.

W celu zwalczania androgennych skutków ubocznych sterydów anabolicznych wiele osób często sięga po inhibitory reduktazy 5-alfa, takich jak finasteryd. Jednak to nie będzie działać ze wszystkimi sterydami i nie będzie działać z Winstrolem w ogóle. Takie inhibitory działają poprzez hamowanie redukcji testosteronu do DHT, co następuje z powodu metabolizmu hormonu testosteronu przez enzym reduktazy 5-alfa. Enzym 5-alfa reduktazy nie metabolizuje hormonu stanozolol; w końcu to już DHT.

A co z kobietami?

Androgenne skutki uboczne Winstrolu mogą również obejmować wirylizację u kobiet. Objawy wirylizacji obejmują wzrost włosów na ciele, pogłębienie głosu i powiększenie łechtaczki. Wiele kobiet może zażywać Stanozolol bez takich efektów, ale będzie musiała utrzymać dawkę raczej niską. Jeśli dawka jest utrzymywana na niskim poziomie, z powodu niskiej androgenności hormonu wiele kobiet uniknie wirylizacji. Jednak zawsze pojawia się kwestia indywidualnej reakcji. Jeśli z jakiegokolwiek powodu zaczną się pojawiać objawy wirylizacji, jeśli zaprzestanie się ich stosowania na początku, szybko znikną. Jeśli objawy zostaną zignorowane, a stosowanie będzie kontynuowane, objawy mogą równie dobrze stać się nieodwracalne.

jak brać winstrol oral dna laboratory cena
jak brać winstrol oral dna laboratory cena

Winstrol i problemy z układem naczyniowo sercowym

Ze wszystkich potencjalnych skutków ubocznych Winstrolu te mają największe szanse na pojawienie się. Hormon stanozolol jest znany z obniżania poziomu cholesterolu HDL (dobrego cholesterolu) i podwyższania poziomu cholesterolu LDL (złego cholesterolu). 

Doustne sterydy anaboliczne C17-aa są znane z tego, że mają znacznie silniejszy, negatywny wpływ na poziom cholesterolu, a doustny Winstrol nie odbiega tutaj od normy. Jeśli chodzi o Winstrol iniekcyjny, może potencjalnie mieć taki sam efekt, bo również jest sterydem anabolicznym C17-aa. Niezależnie od wybranej przez ciebie formy Winstrolu problem cholesterolu pozostanie.

Chociaż Winstrol może mieć zły wpływ na cholesterol, to można go dosyć bezpiecznie zażywać. Będzie to jednak wymagało od ciebie trochę zaangażowania. Jeżeli cierpisz na podwyższony cholesterol to powinieneś przynajmniej dobrze przemyśleć dołączenie winstrolu do twojego cyklu. Jeżeli cholesterol masz w normie, to możesz śmiało zaczynać. Nie zapominaj jednak, żeby trzymać cholesterol w ryzach. Trzymaj po prostu zdrową dietę. Jeżeli bierzesz się za sterydy, to podejrzewam , że dietę masz dopiętą na ostatni guzik. Pamiętaj, żeby dostarczać dużo kwasów omega, tłuszczy rybnych itp. Unikaj kwasów nasyconych i cukrów prostych.

Wpływ winstrolu na naturalny testosteron

Winstrol znacznie hamuje naturalną produkcję testosteronu. Nie spowoduje to całkowitego zahamowania produkcji, ale doprowadzi go do dolnych granic widełek lub jeszcze niżej, jeśli nie zostanie dodany z zewnątrz. Wszyscy mężczyźni zażywający stanazolol powinni dorzucić do cyklu jakąś formę testosteronu. Kobiety nie będą wymagały egzogennej terapii testosteronem.

Po zakończeniu stosowania sterydów, naturalna produkcja testosteronu rozpocznie się od nowa. Powrót do normalnego poziomu zajmie jednak sporo czasu. Z tego powodu mężczyzn zachęca się do wdrożenia planu terapii po cyklu (PCT). Plan PCT pobudzi naturalną produkcję testosteronu i pozwoli twojemu organizmowi wrócić do naturalnie wysokich poziomów.

Ważne uwagi na temat naturalnego odzyskiwania testosteronu:  naturalny powrót do zdrowia zakłada, że ​​wcześniej nie występował niski poziom testosteronu. Zakłada również, że oś podwzgórze-przysadka-jądra (HPTA) nie została poważnie uszkodzona z powodu niewłaściwych praktyk suplementacyjnych czy sterydowych. W skrócie – zanim zaczniesz nowy cykl, zadbaj o dobrą kondycję organizmu na wszystkich płaszczyznach.

Winstrol a hepatoksyczność

Winstrol jest hepatotoksycznym sterydem anabolicznym, podobnie jak wszystkie sterydy anaboliczne C17-aa. Jednak bałagan, jaki steryd C17-aa może powodować w wątrobie, będzie się znacznie różnić w zależności od sterydu C17-aa, który wybierzesz. Winstrol jest o wiele bardziej hepatotoksyczny niż na przykład Anavar (Oxandrolone) w przeliczeniu na miligram, ale wydaje się być mniej hepatotoksyczny w przeliczeniu na miligram w porównaniu do sterydów takich jak Dianabol (Methandrostenolone).

Podczas stosowania tego sterydu stężenie enzymów wątrobowych wzrośnie. Wydaje się, że niskie dawki nie powodują dużego obciążenia, ale należy pamiętać, że wraz ze wzrostem dawki istnieje większe obciążenie. Ważne jest również, aby pamiętać, że podwyższony poziom enzymów nie oznacza uszkodzeń, ale jest raczej wskaźnikiem. Jeżeli masz uszkodzoną wątrobę, to powinieneś się wstrzymać ze sterydami.

Winstrol – długość cyklu

Jeśli jesteś wystarczająco zdrowy do stosowania, cykl powinien być ograniczony do 6-8 tygodni i nie należy stosować żadnych innych sterydów C17-aa, przez co najmniej 6-8 tygodni po zakończeniu stosowania. Lepsza byłaby nawet dłuższa przerwa między okresami zażywania. Podczas używania ważne jest również, aby unikać nadmiernego spożycia alkoholu. Samo nadmierne spożycie jest bardzo męczące dla wątroby, a w połączeniu ze sterydem C17-aa tylko się pogarsza. Wielu uważa, że ​​unikanie spożywania alkoholu jest najlepsze, ponieważ alkohol jest jedną z najbardziej szkodliwych w działaniu substancji, jakie możemy wprowadzić do naszego organizmu. 

Poza alkoholem zaleca się unikanie leków. Wiele leków dostępnych bez recepty jest bardzo męczących dla wątroby. W rzeczywistości niektóre są bardziej hepatotoksyczne niż wiele sterydów anabolicznych. Stosowanie leków dostępnych bez recepty należy ograniczyć do przypadków, gdy jest to absolutnie konieczne. Zaleca się również uzupełnienie suplementem detoksykacyjnym wątroby podczas stosowania Winstrolu lub jakiegokolwiek sterydu C17-aa.  Jeśli zastosujesz się do tych zasad podczas cyklu, to wszystkie wskaźniki powinny po cyklu wrócić do normy.

Który winstrol zdrowszy?

Ostatnia uwaga na temat hepatotoksyczności – zarówno doustna jak i iniekcyjna forma Winstrolu jest hepatotoksyczna. Jeśli chcesz uniknąć uszkodzenia wątroby, powinieneś unikać wszystkich sterydów C17-aa, niezależnie od tego, czy są one doustne czy wstrzykiwane.

jak brać winstrol biosira cena

Jak brać winstrol – dawkowanie

W warunkach terapeutycznych standardowe doustne dawki dla mężczyzn Winstrol zwykle mieszczą się w zakresie 2 mg około trzy razy dziennie. Kobiety zwykle otrzymują 4 mg dziennie lub dwie dawki 2 mg, a jeśli nie występują objawy wirylizacji, często zwiększa się je do 6 mg dziennie. 

W kręgach sportowych standardowe dawki dla mężczyzn mieszczą się między 25 a 50mg dziennie. W formie iniekcyjnej około 50mg co dwa dni. Takie dawki są wystarczające do uzyskania solidnych wyników u każdego mężczyzny. Jednocześnie skutki uboczne powinny być dosyć łatwo kontrolowane. Dla tych, którzy są bardziej nastawieni na kulturystykę, 50 mg na dzień dowolnej postaci jest bardzo częste, a niektórzy przyjmują dawkę tak wysoką jak 100 mg na dzień. Tak wysokie dawki poza kręgami profesjonalnych kulturystów nie są zalecane. Nie ma takiej potrzeby. Jeśli jednak jesteś w tym kręgu i potrzebujesz się dobrze dociąć na sam koniec przygotowań przed zawodami, to na ostatnie 7-10 dni można wrzucić takie dawki. Z powodu wysokiej hepatoksyczności, nie powinno się tego okresu wysokich dawek przedłużać.

Jak brać winstrol – podsumowanie

Ogólnie Winstrol jest wysoce skutecznym sterydem anabolicznym, gdy jest stosowany we właściwym celu. Jeśli zastosujesz go do cyklu masowego, możesz być bardzo rozczarowany wynikami, ale jako środek do wycinki w ramach planu redukcyjnego jest świetnym sterydem. Jeśli chodzi o poprawę sportowej wydolności, jest to jeden z najlepszych sterydów anabolicznych wszechczasów. I choć istnieją pewne obawy, które jemu towarzyszą, szczególnie mowa o cholesterolu i wątrobie, czynniki te można kontrolować. Jeśli jesteś zdrowy, dorosły i dbasz o siebie, to nic złego nie powinno się stać. Może nie nazwalibyśmy tego najbezpieczniejszym sterydem anabolicznym wszechczasów, ale daleko mu do niebezpiecznych. 

Jak brać winstrol – cena

Jeżeli chodzi o cenę winstrolu w porównaniu do innych środków oralnych, to plasuje się ona gdzieś po środku stawki. Można się nawet pokusić i stwierdzenie, że jest nawet niska. Jeżeli porównamy ją do oxandrolonu czy primobolanu, to faktycznie może pojawić się uśmiech na twarzy, patrząc na cenę winstrolu. Jego wersje iniekcyjna jest już trochę droższa, jego produkcja jest o wiele trudniejsza. Tak czy inaczej w porównaniu do na przykład primobolanu cena nadal jest bardzo atrakcyjna. To, którą wersję wybierzesz zależy od Ciebie, od twoich własnych preferencji. Wyniki powinny być jednakowe zarówno przy skorzystaniu z wersji doustnej jak i iniekcyjnej

Bądź na bieżąco! Zapisz się już dziś!

Ceny sterydów – Winstrol / Stanozolol

Ceny Winstrol / Stanazolol oral

ZdjęcieNazwa LABStężenieIlość  Cena  
BIONICHE WINSTROL ORALSTROMBA-MEDBIONICHE10mg/tab120tab150zł
BIOSIRA WINSTROL ORALSTANOXBIOSIRA10mg/tab100tab130zł
DNA STANAZOLOL

STANAZOLOLDNA LAB10mg/tab100tab110zł

Ceny Winstrol / Stanazolol INJ

ZdjęcieNazwa LABStężenieIlość  Cena  
BIONICHE WINSTROL INJSTANO-MEDBIONICHE100mg/ml10ml160zł
STANO 100CORE LAB100mg/ml10ml160zł
DNA STANAZOLOL

STANAZOLOLDNA LAB100mg/ml10ml110zł
AQUILA STANOZOLOL

STANOAQUILA PHARMACEUTICALS100mg/ml10x1ml170zł