Redukcja tłuszczu – czy sterydy pomogą?

Możesz pomyśleć, że sterydy są dobre tylko w budowaniu mięśni podczas cyklu. Jednak sprytną rzeczą w sterydach – jeśli chcesz zaryzykować nazwanie ich „sprytnymi” – jest to, że mogą one spalić tłuszcz. W rzeczywistości sterydy są często używane podczas cykli cięcia, aby chronić beztłuszczową masę mięśniową i przyspieszyć spalanie tłuszczu. Taka redukcja jest o wiele bardziej efektywna.

UWAGA: kobiety nie powinny brać sterydów, chyba że chcą rozwinąć zarost, głębszy głos i doświadczyć łysienia (ze względu na swoje silne działanie androgenne). Najlepszymi sterydami odchudzającymi dla kobiet są Anavar, Winstrol i Clenbuterol, chociaż nadal należy je stosować samodzielnie podczas cięcia.

Bądź na bieżąco! Zapisz się już dziś!

Jakie są zalety stosowania sterydów na redukcję?

Teoria ta nie jest wcale nierealna. Tak, sterydy anaboliczne są stosowane przede wszystkim w celu zwiększenia masy mięśniowej. Można to jednak osiągnąć poprzez zwiększenie ilości tłuszczu, który spala twoje ciało. A im mniej masz tkanki tłuszczowej, tym lżejszy będziesz – bingo.

Jednak nie jest to jedyna korzyść, jaką możesz odczuć przy użyciu sterydów, aby przesunąć te zbędne kilogramy:

 1. Sterydy mogą zwiększyć obecność czerwonych krwinek w organizmie, zapewniając, że narządy otrzymują dodatkowy tlen i składniki odżywcze. Ta kombinacja może pomóc nie tylko poprawić twoją energię i wytrzymałość, ale także siłę. Jest to ważne, ponieważ im mocniej będziesz ćwiczył, tym więcej kalorii spalisz. Im więcej kalorii spalisz, tym więcej schudniesz.
 2. Niektóre sterydy mogą przyspieszyć utratę masy wody – co jest idealne, jeśli starasz się zatrzymać retencję wody.
 3. Sterydy mogą zwiększyć tempo metabolizmu, zachęcając do wyższego tempa utraty tłuszczu.
 4. Niektóre sterydy sprzyjają utracie tłuszczu z brzucha – coś, co pokochają nawet osoby nie ćwiczące na siłowni regularnie – ponieważ nikt nie chce chwiejnego brzucha.

Dla kogo są przeznaczone?

Teraz możesz pomyśleć, że największymi beneficjentami takiego odchudza są kulturyści, ponieważ sterydy pozwolą zachować im wypracowane mięśnie nawet na diecie redukcyjnej. I masz rację.

Nie są to jednak jedyne osoby, które mogą skorzystać. W rzeczywistości sterydy mogłyby prawdopodobnie pomóc KAŻDEMU zrzucić wagę.

Trzeba przyznać, że nie wszyscy będą chcieli budować mięśnie podczas odchudzania. Jednak to, gdzie idzie ta dodatkowa beztłuszczowa masa mięśniowa się ulokuje, zależy wyłącznie od Ciebie. Pomyśl o tym.

Jest powód, dla którego widzisz tylu kulturystów z grubymi ramionami i cienkimi nogami! Spędzili tyle czasu, katując ręce, ale pominęli / zapomnieli o swoich dniach nóg. A ten brak ćwiczeń szybko daje efekty! Bocianie nogi, które wyglądają na niezdolne do noszenia swoich ciał. Śmieszne!

Jednak nie musi tak być…

W zależności od rodzaju ciała i schematu treningu, dzięki odpowiedniej kombinacji sterydów możliwe jest kontrolowanie rozmieszczenia tego mięśnia, unikanie zdobywania mięśni typu kulturystów – i uzyskanie atletycznie smukłej, szczupłej sylwetki, która nie jest nadmiernie umięśniona.

3 sterydy spalające tłuszcz

Chociaż możesz teraz myśleć – „czy nie wszystkie sterydy mogą sprzyjać odchudzaniu?” -Tak, prawie wszystkie, ale prawda jest taka, że ​​tytuł „najlepszego sterydu na odchudzanie” należy do następujących trzech:

1 – Anavar – redukcja

bioniche oxa med
bioniche oxa med

Znany również jako Oxandrolone, ten „łagodny” steryd jest odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Trzeba przyznać, że ma wysoką ocenę anaboliczną – więc można by pomyśleć, że lepiej nadaje się do łączenia – jednak prawda jest taka, że ​​może dawać obiecujące wyniki wycinki. Wynika to z faktu, że ta sama podwyższona aktywność anaboliczna może chronić twoje ciało przed utratą mięśni, jednocześnie pozwalając ci schudnąć.

Ale to nie wszystko:

 • Może hamować hormony stresu, które są znane ze zwiększania tkanki tłuszczowej i sabotowania beztłuszczowych tkanek mięśniowych.
 • Jako suchy steryd może zwiększyć utratę masy wody.
 • Może podnieść metabolizm, co jest doskonałe do poprawy zdolności spalania tłuszczu.
 • Sprzyja utracie tłuszczu z brzucha – badania wykazały, że w porównaniu z testosteronem i innymi naturalnymi technikami odchudzania; Anavar może powodować większy wzrost podskórnego i trzewnego tłuszczu brzusznego. W rzeczywistości jest uważany za najlepszy steryd do utraty tłuszczu z brzucha!

A wyniki tego sterydu są subtelne, co oznacza, że ​​możesz użyć tego sterydu do utraty wagi i nie będzie wyglądał na nadmiernie umięśnionego. Zamiast tego może pomóc ci osiągnąć stonowany, atletyczny wygląd i ciało pokryte chudym mięśniem.

2 – Winstrol – redukcja

biosira stano
biosira stano

Ten steryd, powszechnie znany jako Stanozolol, jest świetny do utraty wagi i przyrostu mięśni. Zwiększając retencję azotu i syntezę białka; razem mogą pomóc Ci zbudować mięśnie, a także chronić je po zakończeniu łączenia / rozpoczynania cyklu cięcia.

Oprócz budowania mięśni, Winstrol może również:

 • Zwiększ tempo przemiany materii – wraz ze wzrostem masy mięśniowej spowoduje to przyspieszenie metabolizmu i szybsze spalanie tłuszczu.
 • Powoduje utratę dodatkowej masy wody, tj. retencji wody – to zapewni, że twoje ciało nie będzie niepotrzebnie obciążone.
 • Zachowaj masę kostną (co jest idealne dla pacjentów z osteoporozą), umożliwiając szybsze gojenie się po złamaniach kości.
 • Badania wykazały, że Winstrol jest pomocnym dodatkiem dla osób zmagających się z otyłością związaną z hormonami (gdy jest stosowany jako część planu leczenia).
 • Używają go także kobiety – kobiety mogą go używać do utrzymania beztłuszczowej tkanki mięśniowej i czerpania korzyści z większej utraty tłuszczu.

Winstrol ma tę dodatkową zaletę, że nadaje się zarówno do łączenia jak i cięcia. Jednak dzięki zdolności do zwiększania utraty wagi przy jednoczesnej ochronie mięśni, uważamy, że jej mocne strony bardziej leżą w radzeniu sobie z niedoborem kalorii.

3 – Clenbuterol – redukcja

db pharma clenbuterol
db pharma clenbuterol redukcja

Spośród trzech sterydów w tej kolekcji Clenbuterol różni się od pozostałych, ponieważ technicznie nie jest sterydem. Tak, zgadza się – to nie jest prawdziwy steryd.

Prawda jest taka, że ​​ten niewielki wzmacniacz wydajności jest w rzeczywistości stymulującym i silnym termogenicznym spalaczem tłuszczu, który działa poprzez wyzwalanie termogenezy (zwiększenie temperatury wewnętrznej ciała). Wraz ze wzrostem temperatury wewnętrznej pomaga to zwiększyć metabolizm, prowadząc do udanej utraty wagi i tkanki tłuszczowej.

Clenbuterol jest również agonistą receptorów beta-2, co oznacza, że ​​ma on na celu pobudzenie rozpadu komórek tłuszczowych wykorzystywanych jako paliwo. To dobra wiadomość dla twojego organizmu, ponieważ ta kombinacja szybszego metabolizmu z większą ilością paliwa (do użycia) pozwoli ci szybciej spalić tłuszcz.

Ale to nie wszystko. Clenbuterol może również:

 • Stłumić apetyt – pozwala to ograniczyć kalorie i powstrzymać Cię od nadmiernego jedzenia.
 • Wykorzystaj jego potencjał stymulujący, aby uzyskać dodatkowy zastrzyk energii – pomoże ci to ćwiczyć mocniej i osiągnąć maksymalną utratę wagi.
 • Zapewnij szybkie rezultaty – w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi możesz szybko zauważyć znaczny spadek tkanki tłuszczowej.
 • Zachowaj beztłuszczową masę mięśniową.

Skutki uboczne sterydów

Teraz, chociaż każdy z nich może twierdzić, że powoduje minimalne lub żadne skutki uboczne, prawda jest taka, że ​​nie są całkowicie niewinni.

O każdym z nich mówi się, że praktycznie nie ma skutków ubocznych. Prawda jest jednak nieco inna. Jasne, nie są tak złe, jak niektóre inne sterydy anaboliczne na rynku. Jednak brane w zbyt dużej dawce mogą powodować :

 • Trądzik
 • Wypadanie włosów
 • Nieprawidłowy wzrost włosów na ciele (częściej u kobiet)
 • Ból stawów (Winstrol)
 • Zwiększony zły poziom cholesterolu / spada w dobrym cholesterolu
 • Uszkodzenie wątroby (hepatotoksyczne) – UWAGA: wszystkie powyższe są tabletkami; Można je jednak również kupić w postaci zastrzyków, co zwykle powoduje, że są mniej toksyczne dla wątroby. Nie dotyczy to Winstrola. Tabletki i zastrzyki są wytwarzane w ten sam sposób, co oznacza, że ​​zarówno podrażnią / uszkodzą wątrobę.
 • O ile nie są połączone z PCT, mogą hamować naturalną produkcję testosteronu (co prowadzi do supresji testosteronu)

A clenbuterol?

Teraz, biorąc pod uwagę, że Clenbuterol nie jest tak naprawdę sterydem, miałbyś nadzieję, że jego skutki uboczne były mniejsze. Niestety tak nie jest. Wiadomo, że clenbuterol powoduje następujące działania niepożądane:

 • Bezsenność / zaburzenia snu
 • Nadmierne pocenie
 • Bóle głowy
 • Drżenia
 • Skurcze mięśni
 • Nudności
 • Niepokój
 • Nieregularne bicie serca
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Tłumi taurynę i elektrolity

Jakie są najlepsze opcje dla kobiet – Czy kobiety powinny stosować sterydy do odchudzania?

Z reguły kobiety powinny unikać sterydów, ponieważ większość z nich może powodować wirylizację, np. Pojawienie się zarostu na twarzy, spadek głosu i łysienie.

Jest to tym bardziej prawdziwe, jeśli kobiety chcą stosować sterydy, aby schudnąć, ponieważ sterydy są zasadniczo oparte na męskich hormonach płciowych, tj. Imitują testosteron. Oznacza to, że ryzyko rozwoju cech podobnych do człowieka jest jeszcze większe.

A jaka kobieta chce doświadczyć redukcji piersi, nieregularnych cykli miesiączkowych, nadmiernego owłosienia twarzy i ciała, powiększenia łechtaczki i głębszego głosu? Żadna!

Nawet jeśli ich celem nie jest tylko zrzucenie wagi, ale także zbudowanie beztłuszczowej masy mięśniowej; wątpimy, czy są takie, które chcieliby znieść którykolwiek z powyższych efektów ubocznych. Nie, dziękuję.

redukcja tluszczu dna laboratory helios clenbutero yohimbine
redukcja tluszczu dna laboratory helios clenbutero yohimbine

Ale jakie są najlepsze sterydy odchudzające dla kobiet?

Z tych trzech musimy powiedzieć, że Anavar. Jest nie tylko najłagodniejszym steryde, jego skutki uboczne są najmniejsze, a także najlepiej w spalaniu tłuszczu z brzucha – co, powiedzmy szczerze, jest zmorą życia każdej kobiety.