Sterydy anaboliczne – często zadawane pytaina

Jeżeli sterydy anaboliczne to dla Ciebie nowość, prawdopodobnie masz wiele pytań. Poniżej znajdują się niektóre z najczęściej zadawanych pytań przez osoby wdrażające się w ten temat.

sterydy anaboliczne ceny sterydów aquila pharmaceuticals
sterydy anaboliczne ceny sterydów aquila pharmaceuticals

Co to są sterydy anaboliczno-androgenne (SAA)?

Są to sterydy, które są syntetycznymi pochodnymi testosteronu, które dają podobne działanie do tego męskiego hormonu. Ponieważ testosteron jest tak ważny w procesie budowania masy mięśniowej i siły, przyjmowanie sterydów (SAA) znacznie zwiększa zdolność do przyrostu masy mięśniowej, spalania tłuszczu i szybszej regeneracji. Androgenna strona niektórych z tych sterydów może powodować maskulinizujące skutki uboczne, dlatego zaawansowani użytkownicy starają się używać typów sterydów, które mają silniejsze działanie anaboliczne i zmniejszone efekty androgenne.

Czy wstrzykiwanie sterydów jest bezpieczne? Czy to boli?

Utrzymanie zdrowego rozsądku w zakresie higieny i bezpieczeństwa zapewnia, że ​​nie będziesz ryzykować swojego zdrowia infekcjami podczas robienia zastrzyków. Jeśli chodzi o najlepsze miejsce do wstrzyknięć – jako początkujący często zaleca się rozpoczęcie od jednego z największych mięśni – obszaru pośladka. Górny prawy lub lewy obszar to mięsień pośladkowy maksymalny i będzie to najmniej bolesna lokalizacja. Aby uniknąć bólu i podrażnienia, za każdym razem zmieniaj miejsca wstrzyknięcia, nie wstrzykuj do tego samego mięśnia.

Jak wstrzykiwać sterydy?

Sterydy są wstrzykiwane domięśniowo – bezpośrednio w mięsień – nie dożylnie. Nauczenie się, jak prawidłowo i bezpiecznie wstrzykiwać sterydy, ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz zyskać pewność w stosowaniu tej formy sterydów anabolicznych.

Podobnie jak robienie czegokolwiek po raz pierwszy, wstrzykiwanie sterydów zajmie trochę czasu, zanim się przyzwyczaisz. Ale możesz znacznie zmniejszyć ryzyko, że coś pójdzie nie tak, postępując zgodnie z podstawowymi procedurami bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku, nie spiesząc się, zwłaszcza przy pierwszym razie. Wkrótce wejdzie ci to w krew.

Higiena ma kluczowe znaczenie: myj ręce, używaj tylko nowych i sterylnych igieł i czyść miejsce wstrzyknięcia środkiem przeciwbakteryjnym zarówno przed, jak i po wstrzyknięciu. I to oczywiste – nie dziel się igłami.

Sterydy są wstrzykiwane prosto w mięsień. Wybór najlepszego mięśnia lub tego, w którym czujesz się najlepiej, to coś, o czym powinieneś pomyśleć, ponieważ istnieją zalety i wady wyboru różnych mięśni.

Pośladki są dużymi mięśniami o stosunkowo słabym unerwieniu i są popularnym wyborem dla początkujących, mimo że musisz się skręcić, aby udało ci się tam samemu wbić. Inne miejsca wstrzyknięcia mięśni obejmują łatwo dostępne udo, a także barki, triceps i biceps. Miejsca wstrzyknięcia należy zmieniać, aby każdy mięsień mógł się zregenerować.

Możesz odczuwać napięcie i stres przed pierwszymi iniekcjami, ale ważne jest, aby zachować spokój i rozluźnić mięsień. Po pobraniu odmierzonej dawki do strzykawki, umieść ją nad miejscem wstrzyknięcia.

Będziesz chciał mieć pewność, że nie uderzyłeś w żyłę, a najlepszym sposobem na to jest pociągnięcie tłoka, aby sprawdzić, czy nie zostanie pobrana krew. Jeśli tak, spróbuj innego miejsca (jeśli chcesz, użyj nowej igły). Gdy będziesz zadowolony z lokalizacji, naciśnij tłok strzykawki w stałym tempie: niezbyt szybko.

W jakim wieku powinienem zacząć używać sterydów?

Wiele osób uważa, że ​​marnotrawstwem jest stosowanie sterydów w wieku poniżej 30 lat, a zwłaszcza poniżej 25 lat, ponieważ naturalny poziom testosteronu jest tak wysoki w tym czasie, że powinieneś w pełni z niego korzystać. Starsi faceci, którzy widzą naturalny spadek testosteronu w miarę starzenia się, często zwracają się ku sterydom, aby zachować pozytywne korzyści z testosteronu – w tym zyskać mięśnie, ale większość zauważa także znaczny wzrost ogólnego samopoczucia psychicznego i fizycznego, o ile sterydy nie są nadużywane.

Jaka powinna być moja dieta i trening, gdy jestem na cyklu sterydowym?

Dużo białka jest koniecznością podczas cyklu, ponieważ sterydy zwiększają syntezę białka, co z kolei buduje mięśnie. Chcesz utrzymać paliwo i nigdy nie dopuścić do wyczerpania mięśni. Im lepiej jesz podczas cyklu, tym lepsze będą twoje wyniki. To samo dotyczy treningu: podczas cyklu twoje ciało jest gotowe do wejścia na maksymalne obroty a nawet przekroczenie ich. W skrócie, aby wykorzystać sterydy w pełni, należy dać z siebie wszystko zarówno na treningu jak i w kuchni. Sterydy “tylko” pomagają w osiągnięciu efektu – cała praca i tak spoczywa na nas.

Co to jest ester?

Ester jest terminem chemicznym odnoszącym się do modyfikacji związków. To daje nam różne formy podobnych sterydów: na przykład istnieje wiele rodzajów estrów testosteronu, które są bardzo podobne w budowie chemicznej, ale z niewielkimi różnicami, które wystarczają, aby dać każdemu estrowi inny wpływ na organizm. Istnieją dziesiątki estrów testosteronu, ale tylko kilka jest powszechnie używanych przez użytkowników SAA.

Czy powinienem brać leki antyestrogenowe ze sterydami?

Niektóre sterydy mogą zwiększać estrogen (żeński hormon), powodując nierównowagę hormonów, co prowadzi do enzymu aromatazy przekształcającego zbyt wiele testosteronu w estrogen, powodując niepokojące skutki uboczne. Z tego powodu użytkownicy sterydów, o których wiadomo, że mają takie działanie, będą stosować leki antyestrogenowe zwane inhibitorami aromatazy. Wiele z nich to leki przeciwnowotworowe dla kobiet i nie zawsze są one łatwe do zdobycia.

Co to jest gino?

Skrót od ginekomastii – wzrost piersi u mężczyzn, który jest częstym efektem niepożądanym niektórych sterydów. Jeśli zachodzi zbyt duża konwersja estrogenu, dochodzi do ginekomastii i jest ona nieodwracalna poza – operacjami takimi jak liposukcja. Ten obrzęk tkanki piersi jest jednym z najbardziej widocznych i zawstydzających potencjalnych skutków ubocznych stosowania sterydów.

Czy sterydy przyprawią mnie o trądzik, czy spowodują łysienie?

Łysienie typu męskiego i choroby skóry typu trądzik są z pewnością dwoma możliwymi skutkami ubocznymi stosowania sterydów anabolicznych. Spośród tych dwóch trądzik jest uważany za najczęstszy efekt uboczny, przy czym łysienie stanowi większe ryzyko, jeśli twoi przodkowie płci męskiej przekazali geny łysienia. Trądzik powstaje w wyniku zwiększonej aktywności gruczołów łojowych wytwarzających olej dzięki działaniu androgenów niektórych sterydów. Jedno z badań wykazało, że ponad 40% anabolicznych i androgennych użytkowników sterydów miało trądzik, szczególnie na twarzy i plecach. Dobrą wiadomością jest to, że trądzik może zniknąć po zatrzymaniu sterydów, jednak łysienie jest bardziej trwałe.

Czy sterydy wpłyną na mój popęd seksualny?

Zwiększenie libido jest powszechne przy stosowaniu związków SAA. Wielu facetów zauważa niepokojący spadek popędu seksualnego po odstawieniu sterydów. Wynika to z faktu, że naturalna produkcja testosteronu w organizmie jest znacznie zmniejszona lub całkowicie się zatrzymuje, dlatego terapia po cyklu jest tak ważna po wyjściu z cyklu sterydowego, gdy dążysz do przywrócenia naturalnego poziomu hormonów do normy.

Jak szybko działają sterydy anaboliczne?

Każdy steryd jest inny, jeśli chodzi o to, jak szybko możesz zacząć widzieć wyniki. Im krótszy ester, tym szybciej zacznie wywierać wpływ na twój organizm. Ponadto sterydy w formie iniekcyjnej działają szybciej niż te w wersji doustnej.

Co się stanie, gdy przestaniesz brać sterydy?

Chociaż sterydy anaboliczne nie są lekiem powodującym uzależnienie fizyczne, użytkownicy mogą odczuwać wahania nastroju, lęk, depresję i inne negatywne skutki po zaprzestaniu używania sterydów z powodu nagłej nierównowagi hormonalnej i niskiego poziomu testosteronu. Sterydy o dłuższym okresie półtrwania wycofują się dłużej. Dlatego tak ważne jest, aby przywrócić naturalną równowagę hormonalną po zastosowaniu związków SAA – czyli przeprowadzić dobry odblok.

Bądź na bieżąco! Zapisz się już dziś!

Sterydy anaboliczne – ceny sterydów