Koronawirus – mapa zakażeń

Dzisiaj taki temat na czasie. Wszyscy na pewno są na bieżąco, ale może akurat komuś z was jeszcze ta mapa nie wpadła w ręce. Nie wiem jak wam, ale wydaje mi się, że ten koronawirus jest taki straszny głównie przez media, które cały czas podsyłają nam puste półki sklepowe i informacje o kolejnych zakażeniach. Nie mam zamiaru robić z siebie eksperta w tej dziedzinie bo nim nie jestem i zdecydowanie daleko mi do tego. Zostawmy to lekarzom, epidemiologom itp. Wystarczy, że w mediach mamy teraz bez liku domorosłych ekspertów. W ciągu kilku ostatnich dni przeszli od niczego nieświadomego człowieka aż do eksperta w tej dziedzinie. Jak tak dalej pójdzie, to za kilka dni wypuszczą szczepionkę. Oczywiście prym wiodą nasi celebryci i politycy…

Koronawirus na siłowni

To może być problemem. O ile siłownie nie zostaną pozamykane, jako miejsce miejsce o podwyższonym ryzyko to można samemu przemyśleć, czy nie warto zrobić chwili przerwy. Oczywiście nikogo nie namawiam, każdy ma swój rozum. Warto jednak zadbać o dodatkową higienę. Jak tam sytuacja z płynami do dezynfekcji? Zawsze było ich pełno, teraz są na wagę złota! Wiadomo, póki co potwierdzonych zakażeń nie jest dużo, ale z drugiej strony nie wiadomo ile jest tych niepotwierdzonych. Na siłowni ciężko zachować higienę. Dotykamy wszystkich sprzętów po sobie, jesteśmy tam zamknięci na dosyć małej przestrzeni. Tego się nie da uniknąć. Jeżeli koronawirus tam jest, to jest duża szansa, że go złapiemy.

koronawirus
koronawirus

Koronawirus a dieta

Tu się robi na prawdę ciężko dla nas, dbających o dietę. Jak wiadomo nasza dieta opiera się w dużej mierze na ryżu i makaronie. Do tego mięso i ryby. Nie wiem jak u was, ale u mnie sytuacja w sklepach jest fatalna. Wszędzie kolejki – przez cały dzień. Do tego wykupione wszystko to, czego potrzebuję – czyli właśnie ten wspomniany ryż lub makaron. Z mięsem nie było jeszcze tak źle, więc mały zapas trzeba było zrobić, bo nie nie uśmiecha mi się stanie 40min w kolejce każdego dnia.

Trzymajcie się tam w tej Polsce

Wiem, że temat jest poważny, ale zgaduję, że tego poważnego podejścia macie aż nadmiar w internecie, telewizji i radiu. Ciężko trafić na audycję, która nie porusza tego tematu. Także tyle. Zdrowia!

I zapraszam jeszcze do subskrypcji

Bądź na bieżąco! Zapisz się już dziś!

Cennik Sterydów