Nandrolon Phenylopropionate / NPP

Nazwa: Nandrolon Phenylopropionate / Superanabolon / NPP

Czas aktywnego działania: 3-5 dni
Przeciętne dawki: 50-100mg co drugi/trzeci dzień
Przeznaczenie: sucha masa mięśniowa
Działanie: (phenylpropionat) odczuwalne od 2giego tygodnia, solidne przyrosty od 4tego tygodnia
Długość dawkowania: 5-8 tygodni
Wykrywalność: do 12 miesięcy
Właściwości: silnie anaboliczny, nisko androgenny, niska aromatyzacja (do słabszego norestrogenu i nor-dht), nietoksyczny
Blokowanie układu HPTA: umiarkowanie silne, zależne od dawek
Odblokowanie: 4-5dni po ostatniej injekcji

NPP – działanie

Jest to krótkoestrowy nandrolon, który charakteryzuje się podobnie jak inne nandrolony wysokim indeksem anabolicznym przy jednoczesnym niskim indekcie androgennym. Jest to obok deca durabolinu jeden z najbardziej bezpiecznych środków injekcyjnych stosowanych w kulturystyce w celu zwiększania masy mięśniowej i siły. Co ważne jest to środek na prawde bardzo rzadko podrabiany. Mechanizm jego działania jest podobny do wcześniej opisywanego dekanianu. W praktyce daje on dobre przyrosty masy mięśniowej i siły już przy 3mg na każdy kilogram masy ciała. Jako, że jest to środek krótkoestrowy, aromatyzuje on w mniejszym stopniu a zatem retencja wody jest mniejsza niż w przypadku nandrolonu. Można ją zauważyć zazwyczaj jedynie przy większych dawkach choć nie jest tak silna jak w przypadku testosteronu gdyż nandrolon aromatyzuje (w około 20%) do mniej aktywnego norestrogenu.

Podobnie jest z konwertowaniem do DHT – w przypadku nandrolonu konwertuje on do NORDHT, ktory nie jest tak silny jak jego testosteronowy odpowiednik dzięki czemu efekty uboczne ze strony DHT są mniejsze – rzadko kiedy występuje trądzik oraz wypadanie włosów. Kolejną przewagą superanabolonu nad deca durabolinem jest fakt, iż długość cyklu nie musi być długa – już w 5-6tyg można zyskać dobre przyrosty szczególnie gdy łączony jest z innymi SAA. Przeważnie kulturyści łączą go z propionatem testosteronu oraz dianabolem – połączenie niesamowicie skuteczne na mase. W cyklach redukcyjnych znakomicie sie natomiast uzupełnia z winstrolem.

NPP – skutki uboczne

Mimo, że skutki uboczne przy stosowaniu racjonalnej dawki są rzadkie, niektóre efekty uboczne mogą jednak wystąpić. Najczęstszym problemem jest przede wszystkim podwyższone ciśnienie krwi. Ponieważ nandrolon powoduje wydłużenie czasu krzepnięcia krwi mogą pojawić się problemy z krzepnięciem krwi po skaleczeniach oraz niekontrolowany wyciek krwi z nosa. Niektórzy mogą także doświadczyć bóli głowy oraz spadek libido. Nie należy łączyć go z trenbolonem gdyż połączenie to może spowodować ginekomastię (efekt progesteronu). Należy również mieć na uwadze iż metabolity nandrolonu mogą być wykryte nawet po 12 do 18 miesięcy po skończeniu kuracji.

Cena NPP / Nandrolone Phenylopropionate

ZdjęcieNazwa LABStężenieIlość  Cena  
BIONICHE NPPPHENYL-MEDBIONICHE150mg/ml10ml140zł
SWISS NPPNANDRO P 150SWISS PHARMA100mg/ml10ml120zł

NANDROLONE PHENYLOPROPIONATENOVUS LAB100mg/ml10ml120zł

DECA PIONS PHARMA100mg/ml10x1ml150zł
DOSE GENERICS NANDRO PHENNANDRO PHENDOSE GENERICS100mg/ml10ml110zł