Bądź na bieżąco! Zapisz się już dziś!

Który testosteron wybrać?

Ten tekst kierujemy raczej do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z SAA. Każdy z nas kiedyś zaczynał. Nie musisz od razu wiedzieć wszystkiego. Opiszemy tutaj w kilku słowach, który ester jak działa, czym one się różnią, który testosteron wybrać, który z nich najbardziej będzie odpowiadał twoim potrzebom. Wiem, że to są podstawy, ale jeżeli dopiero zaczynasz, to może być ci głupio pytać o takie podstawy. Zapraszam więc do lektury. Zaczniemy do początku.

który testosteron wybrać

Co to jest ester?

Ester to łańcuch boczny dodawany do leku w celu zwiększenia jego okresu półtrwania. W tym przypadku masz czysty testosteron, który ma niezwykle krótki okres półtrwania. Jeśli wstrzykniesz go bez dołączonego estru, zostanie wchłonięty w ciągu kilku minut i “zniknie” w ciągu kilku godzin.

Aby utrzymać stabilny poziom testosteronu we krwi przez cały dzień, musiałbyś wykonać kilka zastrzyków w ciągu dnia. Dodając do niego ester, można kontrolować jego czas uwalniania i okres półtrwania. Po wstrzyknięciu sterydu ester blokuje grupę OH i zapobiega natychmiastowemu wiązaniu sterydu z receptorami androgennymi. Ale gdy steryd jest uwalniany do krwioobiegu, ester jest neutralizowany przez enzymy esterazy, które przywracają grupę OH, czyniąc steryd ponownie aktywnym.

Najważniejsze, co musicie z tego zapamiętać to to, że należy utrzymywać stały poziom testosteronu, a najprostszym sposobem jest wybór odpowiedniego estru – długości testosteronu.

Rodzaje estrów testosteronu

Istnieją krótkie estry, średnie i długie.

Krótkie estry są zaprojektowane do szybkiego wchłaniania i pomagają osiągnąć maksymalne poziomy w osoczu w ciągu jednego lub dwóch dni. Są rozpuszczalne w wodzie i mają wyższą temperaturę topnienia, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia bólu po iniekcji. W tym przypadku trzeba pamiętać, że będziesz musiał robić iniekcje częściej, ponieważ lek opuszcza twój organizm dosyć szybko. Jeśli używasz krótkiego estru testosteronu, będziesz musiał wstrzykiwać co najmniej dwa razy w tygodniu. Trzykrotnie uważa się za optymalne.

Średnie estry będą działać wolniej i utrzymają maksymalne stężenie przez trzy do czterech dni. Poziom testosteronu powróci do normy w ciągu 5-6 dni. Wynika z tego, że wystarczy c 1-2 zastrzyki w tygodniu.

Długie estry są przeznaczone do ciągłego, powolnego uwalniania testosteronu w ciągu 10-12 dni. Jest stosowany w protokołach TRT (wyrównanie obniżonego poziomu testosteronu w oraniźmie), ponieważ zapobiega konieczności częstego wbijania. Stabilny poziom testosteronu można utrzymać za pomocą tylko jednego zastrzyku w ciągu dwóch tygodni. Długie estry są rozpuszczalne w tłuszczach, a zatem są uwalniane znacznie wolniej z “magazynu” utworzonego przez wstrzyknięcie.

Trzy estry – który testosteron wybrać

Rzućmy okiem na trzy najlepsze estry testosteronu i ich wpływ na organizm.

Testosteron Cypionat:

dna cypio
dna cypio

Testosteron Cypionate jest rozpuszczalnym w tłuszczach, wolno działającym, długim estrem testosteronu, o czasie aktywnego działania około 6 dni. Co to dla nas oznacza? Że wystarczy nam jeden zastrzyk tygodniowo aby poziom testosteronu utrzymywał się na stałym poziomie. Swoja pełną moc rozwija około 3-go tygodnia użytkowania. Standardowy cykl na Cypio trwa około 8-12 tygodni. Największym minusem jest dosyć silna aromatyzacja do estrogenu.

Testosteron Enanthate:

aquila enan
aquila enan

Enanthan testosteronu jest rozpuszczalnym w tłuszczach, wolno działającym, długim estrem testosteronu, który jest prawie identyczny z cypionianem. W praktyce uznaje się, że jest on minimalnie dłuższy od cypionatu. Zastanawiasz się pewnie teraz, który testosteron wybrać w takim razie? Odpowiedź pewnie Ciebie nie zadowoli. Najlepiej sprawdzić na sobie oba i wtedy przekonać się, który bardziej ci odpowiada, na którym lepiej się czujesz. Jeden rabin powie cypio, drugi rabin powie enan…

Testosteron Propionat:

bioniche propa med
bioniche propa med

Test Prop jest krótko działającym estrem, którego okres półtrwania wynosi zaledwie 3-4 dni . Spowoduje to najszybsze maksymalne poziomy testosteronu w osoczu. Jednak po haju nastąpi spadek poziomu testosteronu. W przypadku propa przyjęło się robić iniekcje co 2 dni. Niektórzy robią nawet codziennie, ale nie oszukujmy się – jest to trochę uciążliwe. Nasze uda i poślady muszą też trochę odpocząć od igły.

Test Prop wyróżnia się jako najbardziej bolesny zastrzyk spośród wszystkich testowanych estrów. To dlatego, że ma temperaturę topnienia 120 ° C, podczas gdy cypionat testosteronu ma niską temperaturę topnienia zaledwie 36 ° C. Jeżeli zastanawiasz się, czy Ciebie będzie to bolało to nie da się tego jednoznacznie określić. Każdy ma inny próg bólu, każdy przy swoi to inaczej. Kolejnym czynnikiem, który koreluje z bólem jest stężenie. Im większe, tym większa szansa na bolesne iniekcje.

Jaka jest różnica między tymi estrami?

Teoretycznie te estry pozwalają kontrolować czas uwalniania steroidu. Ale to coś więcej.

Długie estry są bardziej anaboliczne:

Według badań klinicznych przeprowadzonych w 1954 roku przez zespół naukowców, każdy długo działający ester wytworzy najwolniejszy szczyt poziomów testosteronu w osoczu. Jednak zwiększa również retencję azotu bardziej niż krótki ester i łatwiej przekształca się w estrogen, co z kolei zwiększa SHBG i IGF-1. Mówiąc prościej, Test Cypio może być bardziej anaboliczny niż Test Prop, więc jeśli chcesz użyć go do cyklu sterydowego, daje to lekką przewagę. Nadal będziesz musiał wybrać idealny harmonogram dawkowania i zastrzyków, aby utrzymać maksymalne poziomy. Ponadto, jeśli masz tendencję do aromatyzowania dużo wcześniej i bardziej agresywnie, będziesz musiał uważnie obserwować swoje poziomy E2 i użyć AI (Inhibitor aromatazy), aby zapobiec aromatyzacji.

Większa szansa na zatrzymanie wody:

Zwiększona aromatyzacja zwiększa również prawdopodobieństwo posiadania dużej ilości wody w cyklu. Tak więc, jeśli szukasz suchych przyrostów, musisz rozważyć ułożenie długiego estru z innym związkiem, takim jak np. Proviron lub Masteron, aby ograniczyć część retencji wody.

Nadal zastanawiasz się, który testosteron wybrać ?

Pewnie tak, bo to nie jest łatwa decyzja – zwłaszcza na samym początku. W praktyce często decydujemy, który testosteron wybrać dopasowując go do reszty cyklu, do pozostałych środków. No i oczywiście do efektów, które chcemy osiągnąć.

Cennik sterydów

Ceny Testosterone Propionate

ZdjęcieNazwa LABStężenieIlość  Cena  
BIONICHE PROPPROPA-MEDBIONICHE150mg/ml10ml90zł
SWISS PROPTESTOSTERONE PROPIONATESWISS PHARMA150mg/ml10ml80zł

TESTOTERONE PROPIONATENOVUS LAB150mg/ml10ml70zł

TESTOSTERONE PROPIONATEIONS PHARMA100mg/ml10x1ml120zł
DOSE GENERICS TESTO PTESTO PDOSE GENERICS100mg/ml10ml70zł

Cennik Testosterone Cypionate

ZdjęcieNazwa LABStężenieIlość  Cena  
BIONICHE TESTOSTERON CYPIOCYTA-MEDBIONICHE300mg/ml10ml110zł
SWISS CYPIOTESTOSTERONE CYPIONATESWISS PHARMA300mg/ml10ml100zł

TESTOTERONE CYPIONATENOVUS LAB300mg/ml10ml90zł

TESTOSTERONE CYPIONATEIONS PHARMA250mg/ml10x1ml150zł
DOSE GENERICS TESTO CTESTO CDOSE GENERICS300mg/ml10ml90zł

Cennik Testosterone Enanthate

ZdjęcieNazwa LABStężenieIlość  Cena  
BIONICHE TESTOSTERON ENANENANTA-MEDBIONICHE300mg/ml10ml110zł
SWISS ENANTESTOSTERONE ENANTHATESWISS PHARMA300mg/ml10ml100zł

TESTOTERONE ENANTHATENOVUS LAB300mg/ml10ml90zł

TESTOSTERONE CYPIONATEIONS PHARMA250mg/ml10x1ml150zł
GALENIKA ENAN
TESTOSTERON DEPOGALENIKA250mg/ml1ml14zł
DOSE GENERICS TESTO ETESTO EDOSE GENERICS300mg/ml10ml90zł